«

Aktualności

NadchodząceMinione


16-06-2018   18:00

Koncert Zespołu MOKKA !

Mokka na 5!

 

Mokka to teoretycznie amatorski żeński zespół wokalny z Józefowa, jednak ponieważ wszystko w życiu jest względne, ten opis również wymaga szerszego wytłumaczenia. Zespół jest „amatorski”, bo nie składa się z zawodowych muzyków – są tu za to uczennice, studentki, matki, pedagodzy, lingwistki, artystki, pracownik naukowy, pracownik służby zdrowia, a nawet wykwalifikowana księgowa. Całością dyryguje Ewa Jurkiewicz – absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, przy akompaniamencie Natalii Pystiny, studentki Wydziału Fortepianu UMFC. I tyle, jeśli chodzi o amatorskość. Zespół porywa się na coraz trudniejsze utwory, większość z nich śpiewa w trzygłosie biorąc sobie do serca wszystkie dyrygenckie wskazówki dotyczące emisji głosu, oddechu, wymowy i ekspresji.

Mokka powstała w Józefowie, ale pasja do śpiewania jest tak wielka, że wokalistki przyjeżdżają na cotygodniowe próby z Otwocka, Wawra i odległych dzielnic stolicy. Koncertują na terenie powiatu otwockiego i całej Warszawy – mają za sobą występy w PMDK w Otwocku, MOK w Józefowie, DK Praga, Starej Prochowni, a także okazjonalne koncerty w kościołach.

Reszta się zgadza. Zespół jest wokalny, a w skład wchodzą same kobiety. Obecnie jest ich już ponad 20, ale grupa jest otwarta dla wszystkich chętnych. Wiek, doświadczenie, a nawet umiejętności wokalne nie grają roli. Ewenementem jest brak przesłuchań wstępnych – jedynym warunkiem dołączenia do zespołu są chęci i zaangażowanie.

W tym roku Mokka obchodzi 5. urodziny. Koncert „Mokka na 5!” jest podsumowaniem pracy i historii zespołu oraz przewodnikiem po pięknych, różnorodnych utworach polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.

Zespół Mokka na Facebooku tutaj